کناف ها گزینه بسیار مناسبی برای طراحی و دکوراسیون فضاهای مختلف هستند. برای استفاده از این الگوهای دکوراتیو، بهتر است ابتدا درباره قیمت سقف کاذب اطلاعات لازم را جمع آوری کرده باشیم. خوشبختانه قیمت در نظر گرفته شده برای سقف کاذب کناف و دیگر انواع سقف های کاذب بسیار مقرون به صرفه و اقتصادی است اما این قیمت نیز همانند سایر ساخت و سازها، مصالح و متریال تحت تاثیر عوامل گوناگون قرار می گیرد.

 

قیمت سقف کاذب چقدر است؟

به طور کلی قیمت سقف کاذب در ایران با نوسان قابل توجهی همراه است. این موضوع به علت متغیر بودن وضعیت اقتصادی، نرخ خرید یا تهیه متریال و مصالح و… می باشد. همچنین نوع سقف کناف نیز در این قیمت ‌گذاری تاثیر قابل توجهی دارد. کناف ها از نظر کیفیت، قابلیت ها و ویژگی ها با هم تفاوت بسیاری دارند و همین تفاوت ها می تواند تفاوت قیمت قابل توجهی نیز در نرخ کناف به وجود آورد.

 

قیمت سقف کاذب

 

کناف ها به مراتب کارآیی بیشتری از گچبری های ساده دارند. ضمن اینکه می ‌توانند برای ترتیب و طراحی فضاهای مختلف همچون آشپزخانه، سرویس بهداشتی، اتاق خواب، پذیرایی منزل و … مورد استفاده قرار بگیرند.

همچنین محیط های تجاری و اداری نیز برای دیزاین فضای شغلی از کناف ها استفاده می کنند.

مهم ترین ویژگی سقف های کاذب این است که امکان عبور سیم های برق، کابل کشی و تاسیسات مختلف ساختمانی را از داخل کناف فراهم می آورند. به گونه ای که این نوع موارد اضافی بر روی سقف یا دیوار قابل مشاهده نیست و همین مسئله زیبایی فضای کار یا محیط منزل را دو چندان می کند.

تماس و مشاوره رایگان در زمینه اجرای انواع سقف های کاذب
۴۷ ۴۵ ۸۹۸ ۰۹۱۲
گفتگو در واتساپ

 

قیمت سقف کاذب کناف

کناف های طرح دار نیز از جذابیت فوق العاده ای در محیط منزل برخوردار هستند. در چنین شرایطی افراد می ‌توانند سبک دلخواه خود را به عنوان یک ایده وارد فضاسازی محیط منزل نمایند. قیمت سقف کاذب کناف در طرح های مدل دار بیشتر بوده، ضمن اینکه این طرح ها از نظر جذابیت و زیبایی نیز گزینه بسیار مناسبی هستند. از سقف های کاذب طرح دار برای مکان های عمومی و تشریفاتی همچون سالن های پذیرایی بزرگ، لابی هتل، تالارها، سالن تشریفات، سالن کنفرانس و … استفاده می شود.

برای نصب این نوع کناف ها نیاز به نصاب های فوق العاده حرفه ای داریم. چون این نوع کناف ها با ظرافت های بسیاری همراه هستند و در صورتی که این نوع ظرافت‌ها مورد توجه قرار نگیرند، سقف کناف به شکل دلخواه نمایان نمی شود.

ردیفشرح کالا یا خدماتمتراژ (مترمربع)قیمت واحد (تومان)
۱تهیه و اجرای سقف ساده کناف ایران +K تیپ A۱۳۸۰,۰۰۰
۲تهیه و اجرای سقف ساده کناف ایران +K تیپ B۱۳۶۰,۰۰۰
۳تهیه و اجرای دیوار یکطرفه پانل آرجی ۱۲/۵۱۵۵۰,۰۰۰
۴تهیه و اجرای دورباکس۱۳۳۰,۰۰۰
۵تهیه و اجرای دورباکس با لبه نور مخفی۱۳۵۰,۰۰۰
۶تهیه و اجرای سقف شبکه با تایل گچی روکش پی وی سی۱۳۵۰,۰۰۰
۷تهیه و اجرای سقف شبکه با تایل پی وی سی۱۳۶۰,۰۰۰
۸تهیه و اجرای دیوار جداکننده دوطرف پانل۱۷۰۰,۰۰۰
۹تهیه و نصب عایق حرارتی و صوتی۱توافقی

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دستمزد اجرا و قیمت سقف کاذب کناف، وارد صفحه قیمت کناف سقف شوید.

همچنین می توانید با مراجعه به صفحه دیوار کناف، از قیمت و شرایط اجرای انواع دیوارهای کناف هم مطلع شوید.

تماس و دریافت مشاوره رایگان
۴۷ ۴۵ ۸۹۸ ۰۹۱۲
گفتگو در واتساپ

 

قیمت سقف کاذب pvc

نوع سقف pvcقیمت (تومان)
سقف pvc پانل طولی۹۸.۰۰۰ – ۱۱۵.۰۰۰
تایل pvc 60*60۹۸.۰۰۰ – ۱۱۵.۰۰۰
پانل pvc سفید براق۹۸.۰۰۰ – ۱۱۵.۰۰۰
پانل pvc هات استمپ۱۰۶.۰۰۰
پی وی سی روکشدار۱۱۰۸.۰۰۰
تایل مات ۶۰در۶۰۱۰۶.۰۰۰
تایل ۶۰در۶۰ براق۱۰۶.۰۰۰
تایل ۶۰در۶۰ هات استمپ۱۱۰.۰۰۰
تاشو pvc۴۰.۰۰۰ – ۵۵.۰۰۰
نبشی ثابت pvc۶۵.۰۰۰ – ۷۵.۰۰۰

 

هزینه سقف کاذب چقدر است؟

 

قیمت سقف کاذب معرق

ردیفنوع سقف pvcقیمت (تومان)
۱سقف pvc پانل طولی۹۸.۰۰۰ – ۱۱۵.۰۰۰
۲تایل pvc 60*60۹۸.۰۰۰ – ۱۱۵.۰۰۰
۳پانل pvc سفید براق۹۸.۰۰۰ – ۱۱۵.۰۰۰
۴پانل pvc هات استمپ۱۰۶.۰۰۰
۵پی وی سی روکشدار۱۱۰۸.۰۰۰
۶تایل مات ۶۰در۶۰۱۰۶.۰۰۰
۷تایل ۶۰در۶۰ براق۱۰۶.۰۰۰
۸تایل ۶۰در۶۰ هات استمپ۱۱۰.۰۰۰
۹تاشو pvc۴۰.۰۰۰ – ۵۵.۰۰۰
۱۰نبشی ثابت pvc۶۵.۰۰۰ – ۷۵.۰۰۰
۱۱نبشی pvc مترطول۲۵.۰۰۰ – ۳۰.۰۰۰

 

قیمت سقف کاذب پلکسی

نوع معرققیمت(تومان)
تایل معرق ۶۰در۶۰ با طلق۱۶۵.۰۰۰
تایل معرق ۶۰در۶۰۱۳۵.۰۰۰
تایل مولتی استایل۱۲۵.۰۰۰
ریل سفید درجه۱-مترطول۲۵.۰۰۰ – ۳۲.۰۰۰
ریل استیل درجه۱-مترطول۳۱.۰۰۰ – ۴۲.۰۰۰
ریل طلایی درجه۱-مترطول۳۱.۰۰۰ – ۴۲.۰۰۰

 

قیمت سقف کاذب گچی

نوعواحدقیمت (تومان)
تایل گچی ۶۰در۶۰ سفیدm2۸۲.۰۰۰ – ۹۶.۰۰۰
تایل گچی ۶۰در۶۰ تخم مرغیm2۸۲.۰۰۰ – ۹۶.۰۰۰
تایل گچی ۶۰در۶۰ حصیریm2۸۲.۰۰۰ – ۹۶.۰۰۰
تایل گچی پانچ نامنظمm2۹۱.۰۰۰ – ۱۰۲.۰۰۰

 

قیمت سقف کاذب طلقی

قیمت سقف کاذب طلقی به ابعاد طلق و نوع آن بستگی دارد. هر ورق طلق در ابعاد ۱۸۰*۱۲۰ سانتی‌متر به تولید می‌رسد که از آن می‌توان برای محیط‌هایی چون سالن اجتماعات، محیط ورزشی، سرویس و حمام استفاده کرد. جدول زیر مجموعه از قیمت‌های انواع سقف کاذب طلقی برای بهمن ماه ۱۴۰۲ است:

نوع طلقابعادقیمت
سقف طلقی سبک۱.۳ میلی‌متر، ۱۲۰*۱۸۰۴۲۰.۰۰۰ تومان
طلق دوغی۲ میلی‌متر، ۱۲۰*۱۸۰۵۸۰.۰۰۰ تومان
طلق دوغی۳ میلی‌متر، ۱۸۰*۱۲۰۶۲۰.۰۰۰ تومان
طلق دوغی۴ میلی‌متر، ۱۸۰*۱۲۰۸۲۰.۰۰۰ تومان
طلق یخی۳ میلی‌متر، ۱۸۰*۱۲۰۵۳۰.۰۰۰ تومان
طلق یخی۲ میلی‌متر، ۱۸۰*۱۲۰۷۰۰.۰۰۰ تومان
طلق شفاف۲ میلی‌متر، ۱۸۰*۱۲۰۷۶۰.۰۰۰ تومان
اجرت و نصبنصب و اجرامحاسبه به صورت آنلاین

قیمت سقف کاذب آکوستیک

از عوامل موثر بر قیمت سقف کاذب مدل آکوستیک می‌توان به اجرت اجرا، کیفیت پنل آکوستیک و متراژ کار اشاره کرد. غالبا ابعاد سقف کاذب آکوستیک براساس مترمربع تعیین می‌شود. همچنین قیمت این نوع سقف کاذب ممکن است ب اساس برند تایل‌های آکوستیک متغییر باشد. همچنین پنل آکوستیک سقف دارای درصدهای جذب مختلفی هستند که قیمت آن‌ها متفاوت است. در بهمن ماه ۱۴۰۲، قیمت سقف کاذب آکوستیک ۳۷۰.۰۰۰ تومان به ازای هر مترمربع است، اما این رقم در انواع تایل و پنل‌های آکوستیک متغییر است و شما بهتر است قبل از هرگونه اقدامی با کارشناسان مجموعه تماس بگیرید و اطلاعات بیشتری در مورد قیمت این کار کسب کنید.

 

سقف کاذب آکوستیک

 

قیمت سقف کاذب آلومینیومی

قیمت سقف کاذب آلمینیومی به ضخامت و ابعاد تایل‌های آلمینیومی بستگی دارد. در واقع به‌دلیل نوسانات بازار و بالا رفتن قیمت‌های مصالح مربوطه نمی‌توان رقم ثابتی را برای این کار بیان کرد. تنوع ابعاد، رنگ و طرح تایل‌های آلمینیومی سبب شده تا مشتریان باتوجه به بودجه مالی خود و نیاز خود از این مدل سقف کاذب استفاده کنند. برای این کار بهتر است با کارشناسان تماس بگیرید و شرایط مالی و قدرت مالی خود را توضیح دهید تا راهنمایی‌های لازم برای شما ارائه شود. در بهمن ماه ۱۴۰۲ قیمت سقف کاذب آلمینیومی از ۲۲۰.۰۰۰ الی ۲۶۰.۰۰۰ تومان است.

 

قیمت سقف کاذب آلومینیومی

 

قیمت سقف کاذب چوبی

قیمت سقف کاذب چوبی بر اساس عوامل مختلفی تعیین می‌شود. این کار دارای جنس چوبی است که بیشتر برای اماکان هنری کاربرد دارد. نوع چوب موردنظر برای استفاده در پروژه تعیین‌کننده درصد بالایی از هزینه نهایی کار خواهد بود. از سایر پارامترهای موثر بر هزینه سقف کاذب در جنس چوبی می‌توان به متراژ کار، طرح، سبک و اجرت اجرا اشاره کرد. در جدول زیر می‌توانید اطلاعات دقیق‌تری از قیمت انواع سقف کاذب چوبی برای بهمن ماه ۱۴۰۲ کسب کنید:

نوع چوب و ابعاد آن(عرض*قطر)برندقیمت به تومان
لوور ۱۶۰*۴۰ s9دکینگ وود۲۴۵.۰۰۰
لوور ۱۰۰*۵۰ S8دکینگ وود۱۵۹.۰۰۰
لوور ۵۰*۵۰ S6دکینگ وود۹۵.۰۰۰
لوور ۶۰*۴۰ L1دکینگ وود۱۰۵.۰۰۰
لوور ۷۰*۳۰ S7دکینگ وود۹۵.۰۰۰
دیوارپوش ۱۲۵*۲۰ F15دکینگ وود۱۳۳.۰۰۰
دیوارپوش ۱۵۵*۱۵ F14دکینگ وود۱۹۹.۰۰۰
دیوارپوش ۲۵۵*۴۰ F13دکینگ وود۲۹۵.۰۰۰

سقف کاذب چوبی

 

قیمت سقف کاذب آی گلس

سقف کاذب آی گلس قیمت‌های متفاوتی در انواع آن چون سقف کاذب آی گلس بلند، سقف کاذب آی گلس مینیمال، سقف کاذب آی گلس اسپات لایت و سقف کاذب آی گلس بلند نوردار دارد. سقف شیشه‌ای آی گلس به‌دلیل مقامت بالا و داشتن ترکیباتی از مواد خاص قیمت گران‌تری دارد. در واقع این نوع سقف‌ها ظاهری زیبا دارند و مناسب برای استفاده در فضای مدرن هستند اما برای اجرای آن باید بودجه مالی بالاتری را در نظر بگیرید.

 

سقف کاذب آی گلس

 

قیمت سقف کاذب ترکیبی

سقف کاذب ترکیبی در واقع نوعی سقف کاذب است که انواع آن را در کنار هم به صورت شکل‌های هندسی یا غیر هندسی چیدمان داده می‌شوند. هزینه سقف کاذب ترکیبی به‌دلیل پیچیده‌تر بودن مراحل انجام آن و گران‌تر بودن مصالح مورداستفاده برای آن کمی قیمت بالاتری در مقایسه با سایر سقف‌ها دارد. این سقف کاذب باید دارای زیرسازی حرفه‌ای و متناسب با استانداردهای جهانی باشد ازاین‌رو تجربه مهندسین اجراکننده آن اجرت کاری بالاتری دریافت خواهند کرد. همچنین طراحی سقف باید بسیار تخصصی و بادقت و حوصله انجام شود تا نتیجه نهایی زیباتری را کسب کنید، ازاین‌رو هزینه سقف کاذب ترکیبی گران‌تر خواهد بود.

قیمت سقف کاذب گریلیوم

عوامل مختلفی نظیر کیفیت پانل‌های مورداستفاده، متراژ کار، ابعاد چشمه‌ها و… بر قیمت سقف کاذب گریلیوم تاثیرگذار هستند. همچنین در انتهای کار اجرت کار باتوجه به کیفیت کار و طرح یا سبک سقف کاذب گریلیوم محاسبه خواهد شد. ضخامت سقف و عرض یا ارتفاع آن نیز می‌تواند تاثیر بالایی در رنج هزینه سقف مدل گریلیوم داشته باشد. معمولا قیمت برخی رنگ‌های سقف کاذب گریلیوم کمی بالاتر از رنگ‌های رایج آن است.

 

سقف کاذب گریلیوم

 

فاکتورهای تاثیر گذار بر قیمت سقف کاذب

برای تخمین قیمت سقف کناف کاذب باید عوامل مختلفی را مد نظر قرار دهیم. اول اینکه کناف ها با ابعاد مختلفی طراحی و تولید می ‌شوند. این ابعاد معمولاً در نوع استاندارد هستند و با توجه به مساحت و ابعاد سقف ساختمان طراحی می شوند. طبیعتاً ابعاد و مساحت سقف در قیمت سقف کناف کاذب تاثیر مستقیم دارد. هر چه مساحت سقف بیشتر باشد، میزان صفحات گچی روکش دار به کار گرفته شده در فضای منزل نیز افزایش پیدا می کنند. همین مسئله قیمت سقف کناف کاذب را بالا می برد.

عوامل موثر بر قیمت اجرای سقف کاذب

صفحاتی که برای کناف کاری مورد استفاده قرار می ‌گیرند، دارای ابعاد و ضخامت متفاوتی هستند. هر چه ضخامت سقف کاذب بیشتر باشد، ایمنی کناف بالا می رود و مقاومت آن نیز در برابر زلزله افزایش پیدا می کند. ضمن اینکه نقش عایق صوتی و عایق حرارتی بسیار خوبی را نیز در محیط منزل ایفا می کند.

زمانی که ابعاد بزرگتری را برای ساخت سقف کناف کاذب انتخاب می ‌کنیم، سرعت پوشش سقف با صفحات گچی روکش دار را افزایش می دهیم. همچنین با صفحات کمتری امکان پوشش ‌دهی سقف را فراهم می آوریم. در چنین حالتی نیز قیمت سقف کناف کاذب افزایش پیدا می کند.

همان طور که متوجه شدید برای طراحی و ساخت سقف کناف کاذب از مواد، مصالح، متریال و ملات مختلف استفاده می شود. هر کدام از این ترکیبات بسته به نوع قیمتی که در بازار دارد، می تواند در قیمت نهایی سقف کناف کاذب تاثیر مستقیم داشته باشد. با این وجود مهمترین و اصلی ترین ماده در ساختار کناف کاذب گچ است.

قیمت سقف کاذب در سال 1402

قیمت اجرای سقف کاذب

قیمت اجرای سقف کاذب نیز بسته به نوع دستمزد نصابان و کارگران متفاوت خواهد بود. در واقع نصب و اجرای سقف کاذب یکی از مهمترین اقدامات در کناف کاری است. به طور کلی قیمت سقف کاذب برحسب متر مربع خواهد بود. قیمت اجرای سقف کاذب نیز بر حسب متر مربع محاسبه می گردد. یعنی نصابان و کارگرانی که برای نصب و اجرای کناف مشغول به کار می شوند، بر حسب متر مربع دستمزد خود را محاسبه می کنند.

همانطور که می دانید برای نصب و اجرای سقف کاذب در مواردی نیاز به تسطیح سازی سقف یا زیرسازی فلزی وجود دارد. زیرسازی امکان نصب راحت و سریع کناف را در محیط فراهم می کند. ضمن این که در بیشتر موارد اگر این زیرسازی انجام نشود، کناف نیز نصب نخواهد شد. بنابراین برای اجرا و نصب کناف اقدامات تکمیلی نیز انجام می گیرد. این اقدامات تکمیلی هم هزینه ای را به خود اختصاص می ‌دهند که در تخمین قیمت سقف کاذب موثر است.

برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه نصب سقف کناف مراجعه کنید.

دریافت مشاوره رایگان و خدمات اجرای سقف کاذب
۴۷ ۴۵ ۸۹۸ ۰۹۱۲
گفتگو در واتساپ

اهمیت استفاده از سقف کاذب در ساخت و سازهای مختلف

سقف کناف در حال حاضر به عنوان یکی از بخش های سازه در ساخت و سازهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع می ‌توان گفت که کناف ها همان گچبری های پیشرفته هستند که با تنوع و جذابیت بیشتری برای طراحی و دکوراسیون محیط های مختلف استفاده می شوند. این صفحات قابلیت های بسیاری نسبت به گچ ساده دارند. اگر قرار باشد بنا، معمار یا کارگر گچبری فضای داخلی منزل را انجام دهد، زمان بیشتری را می طلبد. در حالی که استفاده از کناف به راحتی قابل انجام است و سرعت قابل توجهی نیز در نصب دارد.

متریال اصلی سقف کاذب

اگر چه صفحات گچی به شکل کناف در ساخت و ساز مورد استفاده قرار می‌ گیرند اما این گچ ها از نوع گچ های معمولی نیستند و از مقاومت قابل توجهی در برابر زلزله، آتش سوزی و رطوبت برخوردار هستند. این گچ ها امکان تمیز کاری دارند. البته شستشوی آن ها توصیه نمی شود. چون ماده اصلی آن ها گچ می باشد. به همین دلیل می ‌توان گفت که کناف ها همان صفحات گچی هستند که به شکل مدرن و پیشرفته مورد استفاده قرار می ‌گیرند و به شیوه بسیار مناسبی نیز مقاوم سازی شده اند.

دریافت خدمات اجرای انواع سقف کاذب (مقرون به صرفه)

کناف ها می ‌توانند با عمر طولانی تا سال های سال در محیط های مختلف به کار گرفته شوند و نیاز به بازسازی، تعمیر، نگهداری و مراقبت نداشته باشند. ضمن اینکه ایمنی لازم را برای فضاهای مختلف منزل از جمله سقف فراهم می کنند. تمامی ویژگی ها، قیمت سقف کاذب کناف را مقرون به صرفه و اقتصادی می کند. همچنین با طراحی کناف ها می توانید از دکورها و تزیینات بیشتری نیز در محیط منزل بهره‌مند شوید. به عنوان مثال بیشتر کناف ها با جایگذاری محیط مناسب برای نورپردازی همراه هستند و می توانند محیط منزل را جذاب تر از آنچه که هست نشان دهند.

 

تماس و مشاوره رایگان در زمینه اجرای انواع سقف های کاذب
۴۷ ۴۵ ۸۹۸ ۰۹۱۲
گفتگو در واتساپ

 

سوالات متداول 

 

قیمت سقف کاذب چوبی چگونه محاسبه می‌شود؟

سقف کاذب چوبی از انواع تایل‌های چوبی ساخته می‌شود ازاین‌رو درصد بالایی از قیمت آن بر اساس نوع چوب و قیمت چوب محاسبه می‌شود. برخی از چوب‌ها قیمت بالایی به‌دلیل جنس خوب و کیفیت عالی دارند و برخی با کیفیت مناسب خود قیمت اقتصادی‌تری دارند. در سال ۱۴۰۲ بهمن‌ماه قیمت انواع سقف کاذب چوب از ۹۵.۰۰۰ تومان تا ۳۰۰.۰۰۰ تومان است.

 

نحوه محاسبه قیمت سقف کاذب آکوستیک به چه صورت است؟

قیمت سقف کاذب آکوستیک بر اساس مترمربع تعیین می‌شود که پنل‌های آکوستیک درصدهای جذب‌ متفاوتی دارند و این موضوع نیز بر قیمت کار تاثیر خواهد گذاشت. قیمت سقف آکوستیک در بهمن‌ماه ۱۴۰۲ ۳۷۰.۰۰۰ تومان است.

 

انواع روش‌های محاسبه قیمت سقف کاذب چیست؟

مرسوم‌ترین روش برای محاسبه قیمت سقف کاذب بر حسب مترمربع است. در این روش مساحت سقف بر قیمت روز آن ضرب خواهد شد. محاسبه براساس طول متر از روش‌های دیگر قیمت سقف کاذب در انواع آن است. محاسبه بر اساس تایل نیز از روش‌هایی است که به صورت نادر برای محاسبه قیمت انواع سقف کاذب استفاده می‌شود و برای محاسبه آن در ابتدا باید قیمت تایل‌های کاذب محاسبه گردد.

 

گران‌ترین سقف‌های کاذب کدامند؟

سقف‌ کاذب‌های ترکیبی برای اجرا نیاز به مهارت و تجربه بالایی دارند، ازاین‌رو اجرت کار آن و قیمت سقف کاذب بالاتر است. ناگفته نماند که سقف کاذب گریلیوم در برخی رنگ‌ها قیمت بالاتری دارد.

 

قیمت سقف کاذب طلقی در سال ۱۴۰۲ در ماه بهمن چقدر است؟

قیمت سقف کاذب طلقی بر اساس انواع ورق‌های طلق در ابعاد مختلف تعیین‌ می‌شود. در بهمن‌ماه ۱۴۰۲ قیمت انواع طلق سقف کاذب از ۵۳۰.۰۰۰ تومان تا ۷۶۰.۰۰۰ تومان است.

 

۲ Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *