نورپردازی ساختمان

نورپردازی ساختمان


 • با نورپردازی به ساختمان خود روح ببخشید

  نورپردازی یکی از روش‌های مناسب برای افزایش جذابیت ساختمان است. برای این کار نیز روش‌های مختلفی پیش روی شما قرار دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به نورپردازی کناف اشاره کرد. در نظر داشته باشید که به طور کلی نورپردازی ساختمان را می‌توان به دو دسته طبیعی و مصنوعی تقسیم کرد. همچنین نورپردازی مصنوعی را نیز می‌توان به سه دسته متمرکز، عمومی و موضعی تقسیم کرد. اگر قصد دارید تا با انواع نورپردازی در سا‌ختمان‌ها آشنا شوید، این مطلب را از دست ندهید.

  دسته‌بندی نورپردازی ساختمان

  اگر قصد دارید تا جذابیت‌های سا‌ختمانی را به رخ بکشید، بهترین روش برای این کار ترکیب آن جذابیت با نورپردازی مناسب است. به زبانی ساده‌تر، نورپردازی سا‌ختمان باعث می‌شود که ویژگی‌های مثبت ساختمان به چشم بیایند و از این رو جذابیت سا‌ختمان چندین برابر شود. به طور کلی دو نوع دسته‌بندی برای نورپردازی در ساختمان وجود دارد که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شویم.

  نورپردازی ساختمان به صورت طبیعی

  نورپردازی طبیعی به نورپردازی گفته می‌شود که از نور طبیعی آفتاب برای افزایش جذابیت سا‌ختمان استفاده می‌کند. در واقع، کیفیتی که نورپردازی طبیعی در بخش روشنایی و جذابیت به شما ارائه می‌دهد، غیر قابل مقایسه با نورپردازی مصنوعی است.

  نورپردازی ساختمان به صورت طبیعی

  برای استفاده از نورپردازی طبیعی از پنجره استفاده می‌شود. در نظر داشته باشید که برای استفاده از این سبک نورپردازی باید ساخت بنا به گونه‌ای باشد که نور به میزان کافی به داخل سا‌ختمان راه پیدا کند. همچنین برای افزایش میزان نور نیز می‌توان از نورگیرهای سقفی استفاده کرد که جذابیت‌های خاص خود را به همراه دارند.

  نورپردازی مصنوعی ساختمان

  نورپردازی مصنوعی نوع دیگری از سبک نورپردازی سا‌ختمان است که در مقابل نورپردازی طبیعی دارای مزایا و معایبی است. در نظر داشته باشید که نورپردازی مصنوعی سا‌ختمان به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید با کمک آن به راحتی در موقعیت‌های مختلف که امکان استفاده از نور طبیعی وجود ندارد، از آن‌ها استفاده کنید. از جمله انواع مختلف نورپردازی مصنوعی سا‌ختمان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • نورپردازی متمرکز

  • نورپردازی عمومی

  • نورپردازی موضعی ساختمان

  در نظر داشته باشید که با کمک ترکیبات مختلف می‌توان جذابیت نورپردازی مصنوعی را چندین برابر کرد. به این صورت که می‌توانید با کمک نورپردازی سقف کناف یا دیوار آن، از نورپردازی مصنوعی استفاده کنید. البته در نظر داشته باشید که استفاد از نورپردازی کناف نیازمند پیداکردن جای دقیق استفاده است که این کار نیاز به مهارت بالا در این زمینه دارد.

  استعلام قیمت و مشاوره؟
  ۴۷ ۴۵ ۸۹۸ ۰۹۱۲
  گفتگو در واتساپ

  نورپردازی متمرکز

  نورپردازی متمرکز، نورپردازی است که به شکل نقطه‌ای از آن استفاده می‌شود. به زبانی دیگر، در این نوع نورپردازی، تنها نقطه‌ای از فضا روشن می‌شود. در نظر داشته باشید که این نوع نورپردازی به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید با کمک آن بخشی از ساختمان را برجسته کنید. در نظر داشته باشید که استفاده از این کار با کمک خدمات نورپردازی کناف، جذابیت بسیاری را به همراه خواهد داشت.

  نورپردازی عمومی

  نورپردازی عمومی یکی دیگر از انواع نورپردازی‌های ساختمانی است که به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید با کمک آن یک فضا را به طور کامل روشن کنید. در نظر داشته باشید که معمولا از کناف در نورپردازی‌های عمومی استفاده نمی‌شود.

  نورپردازی موضعی ساختمان

  نورپردازی موضعی نوعی دیگر از انواع نورپردازی‌های ساختمانی مصنوعی است که از آن برای روشن‌کردن یک فضای مشخص کوچک یا بزرگ استفاده می‌شود. اینجاست که یک سقف کنافی خودنمایی می‌کند و با کمک آن می‌توان جذابیت آن بخش را چندین برابر کنید.

  نورپردازی عمومی

  نورپردازی هوشمند در ساختمان

  در نظر داشته باشید که نورپردازی‌های هوشمند در درون ساختمان‌ها می‌تواند جلوه‌ای ویژه را برای شما به همراه داشته باشد. به عنوان مثال، شما می‌توانید با دریافت ریسه‌های ال ای دی هوشمند و استفاده از آن‌ها در سقف کنافی، در هر موقعیتی، از یک رنگ آن استفاده کنید. در نظر داشته باشید که این کار می‌تواند باعث شود که جلوه ساختمان شما تا حد زیادی جذاب و چشم‌نواز شود.

  استفاده از کناف برای نورپردازی ساختمان

  همانطور که گفته شد، نورپردازی در ساختمان نیازمند برخورداری از دانش لازم برای این کار است. در برخی مواقع مانند تمایل برای استفاده از نورپردازی مصنوعی موضعی، می‌توان از نورپردازی کناف استفاده کرد. اما در چه موارد دیگری از نورپردازی کناف استفاده می‌شود؟

  زمانی که شما قصد داشته باشید تا در ساختمان از نور مخفی استفاده کنید، استفاده از کناف برای این کار می‌تواند در عین مقرون به صرفه بودن، جذابیت بسیاری را نیز برای شما به همراه داشته باشد. در نظر داشته باشید که در برخی مواقع از کناف برای اجرای طراحی دکورهای دیواری نیز استفاده می‌شود که می‌توانید با کمک نورپردازی هوشمند، جذابیت آن را چندین برابر کنید.

  قیمت حدودی کناف در سال ۱۴۰۰

  در نظر داشته باشید که استفاده از کناف برای نورپردازی هزینه کمتری نسبت به انواع دیگر تزیینات نورپردازی دارد. در هنگام خرید کناف باید علاوه بر کناف، به هزینه و دستمزد نصب کناف نیز توجه داشته باشید. همچنین دو نوع کناف نیز در بازار وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به سقف ساده و سقف دورباکس اشاره کرد.

  قیمت حدودی کناف در سال 1400

  اگر قصد نصب سقف کلاف را دارید، باید این مورد را در نظر داشته باشید که نصب آن نیازمند مصالح است. اگر مصالح را داشته باشید، هزینه نصب کلاف ساده ۶۰ الی ۸۰ هزار تومان و هزینه نصب کلاف دورباکس، ۳۵ الی ۹۰ هزار تومان برای هر متر خواهد بود. اگر شما مصالح مورد نیاز را نداشته باشید، هزینه تمام موارد مورد نیز برای نصب و خرید مصالح برای سقف کناف ساده ۱۷۰ الی ۲۵۰ هزار تومان و برای سقف دورباکس، ۱۳۰ الی ۲۱۰ هزار تومان خواهد بود.

  جلوه‌ای نو در ساختمان با استفاده از خدمات مسترکناف

  نورپردازی ساختمان از جمله مواردی است که می‌توانید با آن جذابیت‌های ساختمان خود را برای همه به رخ بکشید. کناف یکی از روش‌هایی است که به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید با کمک آن نورپردازی مورد نظر خود را اجرا کنید. برای خرید و نصب کناف نیز ما در مجموعه مسترکناف آماده خدمات‌رسانی به شما هستیم. همچنین شما می‌توانید برای دریافت قیمت نورپردازی ساختمان با استفاده از کناف با کارشناسان ما تماس بگیرید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  بدون دیدگاه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *