• قیمت کناف و کنافکاری چقدر است؟

  زمانی که قصد داشته باشید برای اجرای سقف کناف و دیوار کناف اقدام کنید، قطعا قیمت یکی از دغدغه های اصلی تان به حساب می آید. با توجه به نوسانات بازار و شرایط فعلی، احتمالا به سختی بتوانید قیمت کناف را به صورت دقیق متوجه شوید و دائما با قیمت های متغیر مواجه خواهید شد. 

  به همین واسطه در این مطلب نهایت تلاشمان را کرده ایم که بتوانیم قیمت کنافکاری، قیمت دقیق کناف سقف و دیوار و همچنین عوامل تعیین کننده و موثر بر آن را به طور کامل همراه با جدول و توضیحات در اختیار شما قرار دهیم تا بتوانید برآورد نسبتا دقیقی داشته باشید و با توجه به شرایط و بودجه خودتان، بهترین گزینه را انتخاب کنید. 

  در نهایت برای دریافت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات دقیق در خصوص قیمت کناف و دستمزد کنافکاری هم می توانید با مجموعه مستر کناف تماس بگیرید تا به طور کامل شما را در این زمینه راهنمایی کنیم. 

  برای اطلاع دقیق از قیمت اجرا و نصب انواع سقف کاذب هم میتوانید به صفحه قیمت سقف کاذب مراجعه کنید.

  قیمت کناف متری در سال ۱۴۰۳ (به روز)

  در جدول زیر لیست قیمت کناف و همچنین دستمزد و قیمت کنافکاری با توجه به نوع سازه و طرح آن درج شده است. اما آنچه میان کناف‌کارها رایج این است که قیمت بر اساس شرایط گوناگون مانند مقدار کل کار، زیرسازی کار و انجام کار با مصالح یا بدون مصالح بودن به مشتریان و کارفرمایان ارائه می‌شود. همچنین این قیمت‌ها بر اساس عرف قیمت کناف بازار تعیین شده‌اند و درج آن‌ها فقط جنبه راهنمایی دارد:

  ردیفشرح کالا یا خدماتمتراژ (مترمربع)کمترین قیمت بیشترین قیمت
  ۱تهیه و اجرای سقف ساده کناف ایران +K تیپ A۱۳۹۰,۰۰۰۴۶۰,۰۰۰
  ۲تهیه و اجرای سقف ساده کناف ایران +K تیپ B۱۳۷۰,۰۰۰۴۲۰,۰۰۰
  ۳تهیه و اجرای دیوار یکطرفه پانل آرجی ۱۲/۵۱۵۵۰,۰۰۰۶۳۰,۰۰۰
  ۴تهیه و اجرای دورباکس۱۳۰۰,۰۰۰۳۵۰,۰۰۰
  ۵تهیه و اجرای دورباکس با لبه نور مخفی۱۳۳۰,۰۰۰۳۸۰,۰۰۰
  ۶تهیه و اجرای سقف شبکه با تایل گچی روکش پی وی سی۱۳۰۰,۰۰۰۳۵۰,۰۰۰
  ۷تهیه و اجرای سقف شبکه با تایل پی وی سی۱۳۲۰,۰۰۰۳۷۰,۰۰۰
  ۸تهیه و اجرای دیوار جداکننده دوطرف پانل۱۶۶۰,۰۰۰۷۴۰,۰۰۰
  ۹تهیه و نصب عایق حرارتی و صوتی۱توافقی

   

  توجه داشته داشته باشید که قیمت های ذکر شده برای اجرای سقف و دیوار کناف با برند درجه یک موجود در بازار هستند. در نتیجه اگر بودجه کمتری در اختیار دارید، میتوانید با ما تماس بگیرید تا بسته به بودجه و سطح نیازتان، قیمت کناف برندهای دیگر را هم در درجه های کیفی مختلف به شما معرفی کنیم. 

   

  اگر فرصت یا حوصله مطالعه ادامه این مطلب را ندارید، میتوانید به پادکست زیر گوش دهید تا به طور کامل در جریان قیمت کناف قرار بگیرید: 

   

  قیمت تهیه و اجرای سقف ساده کناف ایران +K تیپ A

  برای اجرای این نوع کناف کاری برای هر متر مربع ۴۲۰.۰۰۰ تومان محاسبه می شود.

  قیمت تهیه و اجرای سقف ساده کناف ایران +K تیپ B

  برای اجرای این نوع کناف کاری برای هر متر مربع ۳۹۰.۰۰۰ تومان محاسبه می شود.

  قیمت تهیه و اجرای دورباکس

  برای اجرای این نوع کناف کاری برای هر متر مربع ۳۳۰.۰۰۰ تومان محاسبه می شود

   

  قیمت کناف چقدر است؟

   

  روش محاسبه قیمت کناف

  به طور کلی قیمت کناف با توجه به عوامل مختلفی تعیین می‌شود. نوع کناف، متراژ، طرح، تعداد نیروها، محل اجرای کناف و مصالح مصرفی بر قیمت کناف‌ کاری تاثیر می‌گذارند. محاسبه قیمت کناف روش‌های مختلفی دارد که در ادامه بیان می‌کنیم.

  یکی از روش‌های محاسبه قیمت کناف متر مربع است. در این روش، اگر قصد دارید دیوار خانه را کناف کنید، قیمت بر اساس هر متر مربع کناف شده از دیوار تعیین می‌شود. برای سقف هم محاسبه متر مربعی به همین صورت خواهد بود. هر متر مربع از سقف که کناف شده باشد، قیمت بر اساس آن محاسبه می‌شود.

  متراژ طولی هم روش دیگر محاسبه قیمت کناف کاری است. در این روش، دور سقف اصلی و باکس اجرا شده اهمیت دارند. در متراژ طولی، قیمت با توجه به متراژ باکس اجرا شده دور سقف اصلی تعیین می‌شود.

  مقدار کناف مصرف شده را هم می‌توان دیگر روش محاسبه قیمت کناف دانست. در این روش دستمزد نیروها در یک متر مربع از مصالحی که برای کناف کاری استفاده شده است، ضرب می‌شود. در پایان کار، با توجه به ضرب دستمزد یک نیرو در یک متر مربع از مصالحی که برای کناف کاری استفاده شده است، قیمت تعیین می‌شود.

  در برخی شرایط هم متخصصان و اجراکنندگان کناف ممکن است دستمزد و قیمت نهایی را بدون توجه به متراژ و مصالح تعیین کنند. در این شرایط، استادکار از مکانی که باید کناف کاری در آن انجام شود بازدید کرده و با مشتریان روی قیمت توافق می‌کند. بعد از انجام کار هم دستمزد تعیین شده به آن‌ها پرداخت می‌شود.

   

  عوامل موثر بر قیمت کناف سقف

  قیمت کناف یکی از مواردی است که به همین راحتی نمی‌توان آن را برآورد کرد. موارد بسیار زیادی در زمینه پانل‌ها و اجرای کناف وجود دارند که هر یک از آن‌ها در قیمت این کار تاثیرگذار هستند و باعث می‌شوند که قیمت اجرای آن‌ها برای هر پروژه متفاوت باشد. در این بخش عوامل موثر بر قیمت کناف را بررسی می‌کنیم.

  نوع اجرای کناف کاری

  اولین موردی که بر قیمت کناف تاثیر مستقیم دارد، میزان و نوع کار است. برای مثال، هزینه هر متر مربع که برای یک ساختمان کامل در نظر گرفته می‌شود با هزینه‌ای که برای یک تک واحد برآورد می‌شود تفاوت بسیاری دارد. پس قبل از خرید کناف، بهتر است که متراژ مورد نیاز خود را تخمین بزنید.

  حجم کار

  قیمت کناف با متراژ آن رابطه مستقیم دارد. هر چه حجم کار بیشتر باشد می‌توان هزینه کمتری را برای آن در نظر گرفت. این که قصد دارید که کار را به صورت جزئی انجام دهید یا در تمام خانه از آن استفاده کنید، تفاوت زیادی ایجاد می‌کند و در هزینه‌ها تاثیر دارد.

  ارتفاع کار

  یکی از موارد تاثیرگذار در قیمت کناف، ارتفاع محل انجام کار است. این بدین معنا است که هر چه ارتفاع محل انجام کار بیشتر باشد، هزینه اجرت آن نیز بالاتر می‌رود. همچنین درزگیری هم بر قیمت اجرای کناف در ساختمان‌ها می‌افزاید.

  هدف کار

  اگر قصد دارید که یک کار ساده انجام دهید با اینکه یک کار دکوراتیو مد نظر شما باشد، در قیمت کار تفاوت بسیاری ایجاد می‌کند. قطعا کارهای دکوراتیو با جزئیات بالا، هزینه بالاتری نسبت به کارهای ساده خواهند داشت. همچنین هزینه کار در محلی که زاویه بیشتری دارد با کارهای منحنی تفاوت خواهد داشت.

   

  قیمت کناف متری

   

  برای دریافت مشاوره رایگان، استعلام قیمت دقیق و دریافت خدمات کناف کاری، با مجموعه مستر کناف تماس بگیرید:
  ۴۷ ۴۵ ۸۹۸ ۰۹۱۲
  گفتگو در واتساپ

  عوامل موثر بر قیمت کنافکاری

  لازم است بدانید که به دلیل تغییرات پیوسته نرخ ارز و به دنبال آن تغییر قیمت مصالح، قیمت کناف نیز دچار تغییراتی می شود‌‌‌ و به همین دلیل نمی توان قیمت دقیق را اعلام نمود. اما جهت آشنایی بیشتر شما قصد داریم در ادامه عواملی را که بر قیمت کناف تاثیر می گذارد برای شما نام ببریم.

  به این ترتیب زمانی که یک مبلغ را به عنوان هزینه اجرای سقف کناف پذیرایی مستطیل شکل را به شما اعلام کردند که عمدتا این قیمت از جمع شدن قیمت مصالح و دست مزد به دست می آید، شما بهتر می توانید متوجه شوید که دقیقا این نحوه محاسبه چرا و بر چه اساسی انجام شده است.

  متراژ پروژه

  اولین و مهم ترین عامل موثر بر قیمت کناف ، متراژ پروژه است. در واقع همان طور که احتمالا می دانید به هر میزان که وسعت فضای مورد نظر بیشتر باشد، حجم کار و در نتیجه میران مصالح لازم نیز افزایش می یابد که در نتیجه آن قیمت کناف نیز افزایش می یابد. البته این نکته را نیز لازم است ذکر کنیم ‌که در برخی پروژه های حساس و پیچیده، ممکن است قیمت کناف به طور پروژه ای و نه متری حساب شود.

  مصالح مصرفی

  از دیگر عوامل تعیین کننده قیمت کناف ، نوع و البته کیفیت مصالحی است که برای این پروژه مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال پیچ، پروفیل، براکت و بست از جمله ابزارهایی هستند که در کناف استفاده می شوند و هر کدام جنس مختلفی می تواند داشته باشد.

  اما مهم تر از این تجهیزات می توان به کیفیت و البته ضخامت خود صفحه های گچی روکش دار اشاره کرد. ابعاد این صفحات عمدتا ۱.۲ در ۲.۴ تا ۱.۲ در ۳ متر تهیه می شود، اما هر کدام دارای ویژگی های مختلفی است. برای مثال از جمله چهار گچ برگ که بسیار شناخته شده اند، می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  صفحه‌های RG

  این نوع صفحات روکش دار‌ گچی در ساختمان سازی خشک همانند دیوارهای جدا کننده و یا پوششی و یا سقف های کاذب مورد استفاده قرار می گیرد.

  صفحه‌های MR

  این صفحات یکی دیگر از انواع صفحات که دارای مقاومت بسیار بالایی در مقابل رطوبت هستند‌. به همین دلیل نیز عمده کاربرد آن ها در آشپزخانه و سرویس های بهداشتی است.

  صفحه‌های FR

  اگر به دنبال پنلی هستید که در برابر حریق مقاوم اند، این نوع صفحات را به شما پیشنهاد می دهیم. در واقع گچ استفاده شده در ساخت این صفحات، الیاف شیشه ای دارد. معمولا این نوع گچ برگ ها برای پوشش ستون ها و تیرهای فولای استفاده می شوند.

  صفحه‌های FM

  این نوع نیز دارای الیاف شیشه ای هستند. همچنین در برابر رطوبت و حریق مقاومت بالایی دارند. کاربرد این صفحات البته در چاه های تاسیساتی است.

  همان طور که احتمالا می توانید حدس بزنید، استفاده کردن از پنل های دارای ضخامت کم، قیمت کناف ساده و یا طرح دار را کاهش می دهد. همچنین لازم است بدانید این صفحات به طور عمده در چهار ضخامت مختلف در بازار عرضه می شوند:

  • ۶ میلی‌متر : از این صفحات بیشتر در منحنی های دارای قوس های تند استفاده می شود.
  • ۹.۵ میلی‌متر : این نوع صفحات نیز برای طرح های منحنی و یا قوس دار کاربرد دارند و البته لازم به ذکر است که برای اجرای دیوارها و یا سقف کاذب ساده استفاده نمی شوند.
  • ۱۲.۵ میلی‌متر : از این نوع ضخامت استفاده های مختلفی می شود و می توان گفت از گزینه های عالی برای دیوارهای جداکننده و پوششی، سقف های ساده و طرح دار به شمار می آیند.
  • ۱۵ میلی‌متر (و بیشتر) : صفحاتی با این اندازه و یا ۱۸ میلی متری و بیشتر، معمولا در فضاهایی که دوام و استحکام بسیار اهمیت دارد، استفاده می شود.

   

  پروژه کناف سقف

   

  میزان هزینه دستمزد و هزینه مصالح در اجرای کناف 

  به‌طور کلی کناف مانند دیگر مصالح ساختمانی در طول سال قیمت رو به رشدی دارد. این موضوع نشان می‌دهد که بخش زیادی از هزینه به اجرا در آوردن کناف کاری، مربوط به قیمت و نوع کناف است. این قیمت در طول سال متغیر است. دستمزد نیروی اجرایی نصب کناف نیز تابع موارد زیر است:

  1. ساده یا طرح دار بودن کناف
  2. دورباکس یا نور مخفی داشتن
  3. متراژ کار
  4. میزان تخصص نیروی اجرا و سابقه آن‌ها در زمینه کار گذاشتن کناف

  قیمت مصالح درزگیری پروژه کناف کاری 

  بعد از نصب کناف، درزهای آن به‌وسیله بتونه گرفته شده و با کمک کاردک محو می‌شوند. می‌توان برای زیباتر کردن کار از نوارهای درزگیر استفاده کرد. این کار جز ظریف‌کاری‌های نصب کناف به‌شمار می‌آید. مصالح درزگیری جز هزینه‌های جانبی محسوب می‌شوند. امروزه به‌دلیل افزایش قیمت زیاد این مصالح، درصورت بالا بودن حجم کار می‌توانند تاثیر بسزایی روی قیمت تمام شده داشته باشند. قیمت بتونه، نوار فایبرگلاس، نوار چسب جدا کننده و گچ ماستیک براساس برند تولید کننده و کیفیت آن متفاوتند. درصورت استفاده از مصالح درزگیری ارزان، ممکن است کناف شما دچار ترک شده و ظاهر ناخوشایندی را ایجاد کند.

  قیمت مصالح سازه (زیرسازی) پروژه کناف 

  منظور از زیرساز استفاده از سازه‌های کمکی و آویزهایی است که به‌عنوان پایه از آن‌ها استفاده می‌شود. هزینه نصب این مصالح به‌صورت توافقی است؛ اما قیمت مصالح وابسته به جنس، طول، سهولت نصب و قابلیت‌های آن بستگی دارد. به‌عنوان مثال پروفیل گالوانیزه که به‌عنوان یک پروفیل پرکاربرد در این زمینه استفاده می‌شود؛ قابلیت‌هایی از جمله استحکام، عدم خوردگی و کمک به ماندگاری بیشتر کناف را دارند.

  همه چیز درباره قیمت کناف در سال 1403

  چطور برای کناف قیمت گیری کنیم؟ 

  برآورد قیمت و به اجرا درآوردن کناف، می‌تواند تصمیم شما را برای این کار مشخص کند. معمولاً قیمت گیری براساس پارامترهایی مانند نوع پروژه، حجم پروژه، میزان مصالح موردنیاز، هزینه‌های حمل و نقل و… قرار می‌گیرد. در ادامه ۳ روش اصلی قیمت گیری برای انواع پروژه‌های ساخت و ساز را بررسی می‌کنیم:

  • توافقی و چکی : معمولاً در پروژه‌های کوچک با طرح‌های شلوغ نمی‌توان قیمت کار را به‌صورت متری تعیین کرد. قیمت توافقی برای این پروژه‌ها به‌صرفه است. علاوه‌بر این قیمت توافقی برای تعمیراتی مانند چکه کردن سقف و حذف ترک‌ها مناسب است.
  • متری با مشخص کردن جزئیات: این قیمت گذاری مناسب پروژه‌های بزرگ است که نیروی اجرایی با بازدید از محیط؛ میزان مصالح، هزینه آن‌ها و دستمزد کارگران را برآورد می‌کنند. اجرای نور مخفی، ارتفاع بالای سقف و آویزها می‌توانند قیمت کار را بالا ببرند.
  • بر حسب مقدار کناف و مصالح مصرف شده در پروژه: در این روش کناف‌کار نرخ مشخصی را با درنظر گرفتن دستمزد، قیمت مصالح، پرتی‌ها و متراژ کار درنظر می‌گیرد. درواقع در این روش، هر استادکار دارای نرخی مشخص برای پروژه‌های کوچک و بزرگ است.

  نکات قرارداد اجرای کناف با مشخص کردن هزینه ها 

  بهتر است برای طی شدن مراحل اجرای کار به‌صورت قانونی و بدون کلاه‌برداری قراردادی نوشته و مهر و امضا شود. در این قرارداد ریز و درشت قوانین ذکر شود تا جای هیچ اما و اگری باقی نماند. این قرارداد باید دارای موارد زیر باشد:

  • توافق از نظر هزینه‌های جانبی و حمل و نقل
  • مشخص کرده حیطه کاری پیمانکار و مسئولیت‌های او
  • توافق درمورد نوع برند، مصالح زیرساز و ضخامت گچ برگ
  • توافق درمورد هزینه‌های درزگیری
  • مشخص کردن زمان‌بندی کار
  • مشخص کردن زمان و نحوه پرداخت حق الزحمه

  میزان بیعانه برای اجرای کناف چقدر است؟

  مشخص کردن میزان بیعانه از جمله موارد ضروری است که حتماً می‌بایست در قرارداد ذکر شود. با وجود اینکه پرداخت بیعانه کاملاً‌به توافق بین دوطرف بستگی دارد، اما معمولاً قبل از انجام کار دریافت می‌شود. اگر کناف‌کار بخواهد مصالح را خودش خریداری کند، می‌بایست ۶۵ درصد هزینه کل کار دریافت شود.

  آیا سطح بازشو جز مساحت سقف کناف محاسبه می شود؟

  بازشوهای کناف، دریچه‌هایی هستند که برای دسترسی به مصالح یا لامپ‌های کار شده در کناف مورد استفاده قرار می‌گیرند. این دریچه‌ها با هدف خروجی تهویه نیز نصب می‌شوند. نصب دریچه‌ها به‌دلیل نیاز به یراق آلات نیازمند زمان و تخصص است. به‌همین دلیل مساحت آن‌ها جز سقف کاذب به‌شمار می‌رود و لازم است این موضوع در قرارداد کار نیز ذکر شود.

  کارهای مربوط به بتونه و نقاشی بر عهده چه کسی است؟

  بتونه و نقاشی دو کار مجزا هستند که مسئولیت آن‌ها نیز بر عهده افراد متفاوت است. بتونه برای درزگیری کناف‌ها استفاده می‌شود و جز مسئولیت‌های پیمانکار اجراکننده به‌شمار می‌رود. اما نقاشی در حیطه زیباسازی ساختمان درنظر گرفته می‌شود و برعهده نقاش ساختمان است.

  نحوه محاسبه متراژ کناف اجرا شده بر اساس هزینه های مشخص شده

  برای انجام این کار تنها کافیست همه‌ی آیتم‌هایی که قرار است به‌صورت افقی یا قائم کار گذاشته شوند، اندازه‌گیری شوند. بهتر است اندازه‌گیری به‌کمک متر و کولیس انجام شود. زیرا در محاسبه متراژ کناف دکوراتیو حساسیت‌های خاصی وجود دارد.

  تاثیر مصالح مورد استفاده بر روی قیمت کناف و کنافکاری

  لازم است بدانید که مصالح مورد استفاده در این مرحله ها نیز بر روی قیمت کناف اثر می گذارند. از جمله این مصالح می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • گچ پوششی
  • بتونه درزگیر
  • نوار فایبرگلاس
  • نوار چسب جداکننده
  • پیچیدگی طرح مورد نظر

  حتما با جست و جو‌کردن عبارت هایی مانند قیمت کناف ساده، به این نتیجه رسیده اید که طرح مورد نظر و انتخابی شما به طور مستقیم بر روی قیمت کناف در کل اثر می‌ گذارد. در واقع طرح هایی که دارای جزئیات بسیار زیادی هستند، همچنین مهارت، ظرافت و البته مصالح بیشتری نیز نیاز خواهند داشت. به همین دلیل نیز قیمت کناف دکوراتیو نسبت به نوع ساده بیشتر محاسبه می شود.

  قیمت کناف را چگونه حساب کنیم؟

  دستمزد اجرای کناف چقدر است؟ 

  قبل از تعیین دستمزد اجرای کناف می‌بایست حجم کار را درنظر بگیرید و بدانید که برای کار گذاشتن کناف به چند نیروی کار نیاز است. علاوه‌بر این تعداد روزهای کاری مشخص می‌کند که چه هزینه‌ای را باید پرداخت کنید. نیروی کار براساس مهارت دستمزد خاص خود را دارند. از نظر مهارت اجرای کناف، نیروی کار به سه دسته شاگرد صفر،‌ شاگرد نیمه ماهر و استادکار دسته‌بندی می‌شوند. دستمزد استادکار بیشتر است. علاوه‌بر این موارد زیر در دستمزد اجرای کناف نقش مهمی دارند:

  • ارتفاع کار
  • نصب گچ برگ
  • ساده یا دکوراتیو بودن
  • درزگیری کردن یا نکردن
  • تجربه و مهارت کاری نیروی اجرایی

  مکان اجرای کناف

  همان طور که در قسمت های قبلی نیز به آن اشاره کردیم، مکان مورد نظر برای نصب و اجرای کناف بر روی قیمت کناف آن نیز اثر گذار خواهد بود. در حقیقت موقعیت و شرایط محل مورد نظر هم می تواند قیمت کناف متری را کاهش و یا افزایش دهد. در برخی پروژه ها، داشتن دسترسی به صفحات به سادگی انجام نمی شود و به عبارتی بهتر از استاد کار زمان، نیرو و انرژی بیشتری خواهد گرفت. بنابراین به طبع آن هزینه هم دچار تغییراتی خواهد شد.

  تعداد نیروها

  در صورتی که وسعت پروژه و البته میزان حجم کار به اندازه ای باشد که استاد کار نتواند آن را به تنهایی انجام و تمام کند، نیاز به چند نیروی اضافه خواهد بود. بنابراین در این شرایط دستمزد نیروها نیز به قیمت کناف اضافه خواهد شد.

  دستمزد کناف کاری بدون مصالح مصرفی

  در صورتی که شما مصالح مصرفی کناف کاری را در دسترس داشته باشید و فقط به یک نیروی متخصص در این زمینه نیاز داشته باشید هزینه ی نهایی برای این کار در منزل یا محیط شما متفاوت خواهد بود:

  • هزینه دستمزد کناف سقف ساده در سال ۱۴۰۳ بر حسب متراژ از ۷۰.۰۰۰ الی ۱۱۰.۰۰۰ تومان خواهد بود.
  • هزینه دستمزد نصب کناف سقف دورباکس یا نور مخفی بر حسب متراژ از ۸۰.۰۰۰ الی ۱۲۰.۰۰۰ تومان متفاوت است.
  • در مورد سقف های تمام دکوراتیو با طرح های مختلف معمولا به صورت کلی اعلام میشود

   

  همه چیز درباره قیمت کناف سقف

   

  تحلیل نوسانات قیمت کناف در سال ۱۴۰۲ تا ۱۴۰۳

  به‌طور کلی قیمت کناف در سال‌های اخیر روند رو به رشدی را داشته و این موضوع در سال ۱۴۰۳ نیز صادق است. البته نوسانات قیمت ارز تاثیر مستقیمی را بر قیمت کناف می‌گذارد. تحولات سیاسی نیز ممکن است با تاثیر بر نرخ ارز، قیمت کناف را بالاتر ببرند، البته قیمت کناف به‌طور کلی به جنس، نوع و نرخ متریال اولیه آن وابسته است.

   

  برای دریافت مشاوره رایگان، استعلام قیمت دقیق و دریافت خدمات کناف کاری، با مجموعه مستر کناف تماس بگیرید:
  ۴۷ ۴۵ ۸۹۸ ۰۹۱۲
  گفتگو در واتساپ

  تحلیل نسوانات قیمت کناف در سال 1403

  هزینه های جانبی اجرای کناف

  اصولا هزینه نصب کناف و قیمت کناف فقط به خرید مصالح و دستمزد ختم نمیشود گاهی لازم است قبل از نصب و اجرای کناف برای رفع رطوبت و نم هایی که ایجاد شده است و یا ترک های ایجاد شده در دیوار و سقف از متخصص هایی در این حوزه کمک گرفت.

  همچنین اگر لازم است برای عایق کردن سقف و دیوار بایستی اقداماتی قبل از اجرای کناف انجام شود که در نهایت هزینه خرید و نصب پشم سنگ و… به هزینه ی کلی اضافه میشود و همین امر سبب ایجاد هزینه های اضافی در نصب کناف میشود.

  بعد از تمام شدن نصب کناف لازم است برق کشی و نصب روشنایی و همچنین نقاشی ساختمان نیز انجام شود که تمامی این موارد هزینه ای مازاد برای شما خواهد داشت.

  پس بهتر است قبل از محاسبه هزینه کناف ها این هزینه های جانبی را در نظر بگیرید و سپس نسبت به خرید و نصب کناف های دیواری و سقفی اقدام کنید.

  برای اطلاع از نحوه نصب و اجرای انواع سقف کاذب، می توانید به صفحه سقف کاذب مراجعه کنید.

   

  انواع کناف از نظر ضخامت صفحات

  صفحات کناف با ضخامت‌های مختلفی توسط شرکت‌ها تولید می‌شوند که هرکدام را باید در جای مناسب خود استفاده کرد. اگر هر کدام از این متریال‌ها را به اشتباه در جای نامناسب استفاده کنید، ممکن است آسیب‌های جبران ناپذیری بر جای بگذارند. تفاوت ضخامت کناف‌ها می‌تواند در نرخ قیمت کناف تفاوت ایجاد کند. در ادامه این بخش انواع ضخامت‌های مختلف صفحات کناف را بررسی می‌کنیم.

  صفحه کناف با ضخامت ۶/۵ میلی متر

  صفحه کناف با ضخامت ۶/۵ میلی متر بیشتر برای اجرای طرح روی کارهای پر پیچ و خم استفاده می‌شود. به علت ضخامت کم این صفحات، تحمل وزن بالا در آن‌ها پیشبینی نشده و نباید از این صفحات برای کناف سقف یا کناف دیوار استفاده شود.

  صفحه کناف با ضخامت ۹/۵ میلی متر

  صفحه کناف با ضخامت ۹/۵ میلی متر به علت ضخامت کم خود نمی‌تواند به عنوان کناف سقف اصلی یا دیوار کناف استفاده شود. اما برای اجرای طرح روی کار، می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. این نوع کناف مقاومت بیشتری نسبت به نوع ۶/۵ میلی متری دارد؛ اما باز هم نباید برای کناف سقف استفاده شود.

  صفحه کناف با ضخامت ۱۲/۵ میلی متر

  صفحه کناف با ضخامت ۱۲/۵ میلی متر بیشترین محصول تولیدی کارخانه‌های تولید صفحات کناف است. این ضخامت بیشترین استفاده را در اجرای کناف سقف و کناف دیوار دارد. این محصول مقاومت زیادی دارد ولی به وزن کلی ساختمان اضافه نمی‌کند.

  صفحه کناف با ضخامت ۱۵ و ۱۸ میلی متر یا بالاتر

  این صفحات ضخامت زیادی دارند و در بناهای خاص که به مقاومت بیشتری نیاز دارند بنابر صلاح‌دید مهندس ناظر استفاده می‌شوند. این صفحات به خاطر مقاومت خوبی که دارند در بخش‌هایی از ساختمان که تحت فشار هستند، بیشتر استفاده می‌شوند.

   

  هزینه و قیمت کناف سقف

  اجرای سقف کاذب کناف با بهترین قیمت

  متخصصین در این حوزه با توجه به نوع کناف، قیمت کناف و طرح های موجود از روش های متفاوتی برای استعلام و اعلام قیمت استفاده میکنند که این روش ها عبارت اند از:

  ۱- متر مربع

  در این روش قیمت برای هر متر مربع از سقف یا دیوار اعلام میشود.

  ۲- متر طول

  در این روش متر طول قیمت به ازای هر متر طول باکس اعلام میشود.

  ۳- میزان کناف مصرف شده

  در این روش برای تعیین قیمت کناف هزینه بر اساس یک متر مربع از مصالح مصرف شده در میزان مصالح مصرف شده در پایان کار ضرب میکنیم و دستمزد متخصص در قیمت یک متر کناف گنجانده میشود.

  ۴-  قیمت تمام شده

  در این روش برای محاسبه هزینه متخصصین در این حوزه بعد از بازدید حضوری و بررسی طرح یک قیمت را به عنوان قیمت نهایی اعلام میکنند .

  در نهایت نکاتی را برای بیشتر شدن اطلاعات شما در زمینه ی کناف های دیواری و سقفی بیان میکنیم.

  برای محاسبه هزینه نصب نور مخفی در دو طرف باکس کناف معمولا متراژ سقف را در عدد ۵/۱ ضرب میکنیم.

  پنل های کناف با سه ضخامت به اندازه های ۵ و ۷ و ۱۰ میلی متری در بازار قابل عرضه است و هرچه ضخامت کناف بیشتر باشد به طبع قیمت ان نیز بیشتر خواهد بود

  برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به صفحه نصب سقف کناف مراجعه کنید. 

  برخی از کارهای انجام شده:

  پروژه کناف سقف
  پروژه کناف سقف
  کناف کاری پروژه
  پروژه سقف کناف پذیرایی
  کناف سقف
  سقف کناف منزل مسکونی
  اجرای سقف کاذب کناف
  سقف کناف پذیرایی
  پروژه کناف سقف
  پروژه کناف سقف
  پروژه کناف سقف
  پروژه کناف سقف
  سقف کناف آشپزخانه
  پروژه کناف سقف
  پروژه سقف کناف
  سقف کناف پذیرایی
  تماس و مشاوره
  ۴۷ ۴۵ ۸۹۸ ۰۹۱۲

  قیمت کناف سقف و اجرای کناف کاری

  دلایل محبوبیت اجرای کناف

  جالب است بدانید که اجرای کناف برای بسیاری از افراد محبوبیت فراوانی دارد. اما می توان گفت دلایل این محبوبیت مزایای بسیار زیاد آن ها است که در ادامه به مهم ترین این مزایا اشاره خواهیم کرد :

  دارای مقاومت بسیار خوب در مقابل زلزله، آتش و رطوبت
  داشتن انعطاف‌ پذیری بالا در اجرا کردن انواع و اقسام طرح‌ها و البته رنگ پذیری بالای آن ها
  سازگاری بسیار عالی با محیط زیست و حتی داشتن قابلیت بازیافت
  عایق حرارتی و صوتی
  قابلیت داشتن دسترسی راحت و حتی بدون تخریب به تاسیسات موجود در پشت آن
  مقرون به صرفه بودن
  اجرای راحت و در مدت کم با  کمترین میزان دور ریز

   

   

  پیش از اجرا، با قیمت کناف و کنافکاری آشنا شوید

  در این مطلب تحلیل نوسانات قیمت کناف و انواع کناف و عوامل تاثیرگذار بر قیمت این متریال ساختمانی را بررسی کردیم و سپس حدود قیمتی از انواع کناف‌های موجود در بازار را به شما ارائه دادیم. پیشنهاد ما به شما این است که پیش از شروع به کناف‌کاری و اجرای آن در سازه خود، از حدود قیمت کناف مطلع شوید تا بتوانید با توجه به نیاز سازه مورد نظر، بهترین کناف را برای آن خریداری کنید.

  استعلام قیمت دقیق و مشاوره
  ۴۷ ۴۵ ۸۹۸ ۰۹۱۲
  گفتگو در واتساپ

   

  سوالات متداول شما درباره قیمت کناف

  • آیا قیمت کناف به ضخامت پنل وابسته است؟

  مطمعناً هرچه ضخامت کناف بیشتر باشد، قیمت و استحکام آن نیز بیشتر است. ضخامت‌های ۵، ۷ و ۱۰ میلی‌متر متداول‌ترین انواع تایل‌های کناف هستند.

   

  • هزینه نصب و اجرای کناف با کاهش ارتفاع ارتباطی دارد؟

  کاهش بیش از حد ارتفاع سقف نیز باعث افزایش هزینه نصب کناف می‌شود.

   

  • هزینه اجرای کناف باکس نورمخفی دوطرفه چگونه محاسبه‌‌ می‌شود؟

  این کار با محاسبه متراژ سقف و سپس ضرب کردن آن در عدد ۱.۵ انجام‌پذیر است.

   

  • دستمزد نصب کناف سقف با ارتفاع سقف ارتباطی دارد؟

  نرخی که برای نصب کناف استفاده می‌شود برای ارتفاع ۳ متری است. درصورت بالاتر بودن سقف، هزینه اجرای کناف بیشتر می‌شود.

   

  • علت تنوع زیاد قیمت مواد اولیه و مصالح کناف کاری چیست؟

  کناف از اجتماع چندین مصالح ساختمانی ایجاد می‌شود که افزایش قیمت آن‌ها قیمت کناف را نیز بالا می‌برد. درمیان کناف‌های متنوع، برند K+ جز معتبرترین برندهای مصالح است.

   

  • هزینه اجرای کناف برای ساختمان های نوساز و در حال بازسازی متفاوت است؟

  بهتر است اجرای کناف را در زمان ساخت و ساز ساختمان انجام دهید زیرا هزینه کناری دارد. اما اجرای کناف برای ساختمان‌های نوساز یا درحا بازسازی دستمزد یکسانی دارد.

   

  • قرارداد کناف‌کاری شامل چه مواردی است؟

  مشخص کردن نوع برند کناف، هزینه‌های حمل و نقل و نصب، زمان اتمام پروژه، شفاف‌سازی مسئولیت‌های طرفین و…

   

  • دستمزد کناف کاری به صورت روزمزد هم قابل تعیین است؟

  این مبلغ به مهارت نیروی اجرایی و توافق بین طرفین وابسته است.

   

  • دستمزد کناف کاری سقف با دیوار فرق دارد؟

  تفاوت ناچیزی بین این دو وجود دارد. گاهی دستمزد اجرای کناف دیوار به‌دلیل سختی و زمان بیشتر، کمی بالاتر است.

   

  • پرداخت بیعانه برای کناف‌ کاری به چه صورت است؟

  بله، معمولاً براساس توافق مقداری از هزینه به‌عنوان بیعانه داده می‌شود. درصورت خرید مصالح و کناف به‌وسیله نیروی اجرایی میزان بیعانه بیشتر است.

   

  • مسئولیت خرید و پرداخت هزینه حمل‌ونقل مصالح کنافکاری با چه کسی است؟

  هزینه حمل و نقل و نصب معمولاً برعهده کناف‌کار است. البته این موضوع بهتر است در قرارداد مشخص شود.

   

  • خرید کناف سقف بر عهده چه کسی است؟

  این موضوع بسته به سلیقه شماست. اگر تخصص کافی در این زمینه ندارید بهتر است خرید کناف را به کناف‌کاران محول کنید.

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۱۲ رای

  ۸ Comments

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *